Happy New Year Harry

1. january 2013 at 23:25 | *Sárinqa* |  JEDNODÍLNÉ
Byla chladná noc, ale na téměř lednové počasí bylo celkem teplo.
Seděla jsi na střeše opuštěné výškové budovy a pozorovala dění pod sebou. V ulicích pobíhali značně opilí lidé a pokřikovali na sebe. Ostatní se jen tak procházeli a čekali na půlnoc. Zbývalo asi deset minut do nového roku, do roku, kdy ses měla vdávat za toho nejúžasnějšího kluka na světě. Nebo sis to do nedávna aspoň myslela.
Nikdy bych ti nedokázal ublížit. Miluji tě.
Nechápala jsi, jak ti mohl tak dlouho lhát. Nechápala jsi, jak jsi mohla být až tak důvěřivá.
Mělo tě to přeci napadnout, jeho brzké vstávání, přes den nedostupný telefon. Vždy když se vrátil v noci pozdě domů a vymlouval se na práci ve studiu nebo na to, že byl s kluky. Jeho pracovní cesty do Ameriky, kam většinou lítal sám bez kluků.
A když jsi ho přeci obvinila z toho, že ti nevěnuje moc času, nebo jestli nemá někoho jiného, odpověděl ti věc, která tě vždy uklidnila.
Lásko, nebuď paranoidní. Jsi jediná, kterou miluji a tak to také zůstane.
Věřilas mu každičké slovo. Každičké slovo tě dokázalo uklidnit. Ale vše se zlomilo minulý týden, když se vrátil z Ameriky.
"Lásko, jen si dám rychlou sprchu a budeme spolu." políbil tě na čelo a zmizel v koupelně. Nudila ses a tak sis řekla, že bys mu mohla zatím vybalit. Otevřela jsi první kufr, ze kterého na tebe vykoukla podprsenka, která rozhodně nebyla tvoje. Nějak jsi to neřešila a dál vybalovala. Mezitím vyšel z koupelny a oblékl se. "Jen skočím koupit nějaké víno a jsem zpět." líbnul tě na čelo, nasadil conversky a vyběhl z bytu. Byl pryč asi deset minut, když mu zapípal mobil, přišla mu zpráva. Podívala ses na displej, na kterém stálo, že mu přišla zpráva od nějaké holky. Nikdy jsi nebyla žárlivá, ale odemkla jsi mobil a zprávu začala číst. "Čauky Zlato. Ten víkend s tebou jsem si děsně užila. Bohužel mám teď nějakou práci, tak se uvidíme za týden. :* " Slané slzy ti začaly stékat po tváři a mobil ti vypadl z ruky. Zbylý obsah kufrů jsi vysypala na zem a začala do něj skládat své věci. Nebylo toho mnoho, jen své nejoblíbenější věci a kosmetiku. Sama ses divila, že se ti všechno vešlo do jednoho kufru a tašky. Nemínila jsi mu tu nechávat nějakou zprávu, jen ses chtěla vypařit, na pár dní, než se všechno uklidní. Ale když jsi zprudka otevřela vchodové dveře, vpadl dovnitř on. On, kterého sis přála co nejméňě vidět. "Zlato? Já přines kytku a víno, myslel jsem, že-." "Že mi budeš lhát donekonečna?" vlepilas mu facku a on si promnul červenou tvář. "O čem to mluvíš?" "O tomhle." vrazilas mu mobil do ruky a obešla ho, nasedla do auta a jela co nejdál od něj.
A teď sedíš tady, hořké slzy ti stékají po tvářích a tvé ruce máš namáčknuté na těle. Kdo by tě viděl, řekl by si, že je ti pouze chladno. Ale doopravdy schováváš rány, které sis způsobila. Které ti aspoň na chvíli přinesly vysvobození a úžasný pocit, že se nemusíš o nic starat. Zbývá poslední minuta tohoto roku. Jednoho z nejlepších, jaké jsi kdy zažila, ale přinesl i jedno velké zklamání, které tě bude tížit do konce života, který nemáš v plánu žít dlouho.
Dvacet vteřin do nového roku a ty se pomalu zvedáš ze země a přecházíš na kraj budovy a rozpínáš ruce. Zavíráš oči a zhluboka se nadechneš. Poslední vteřiny, pod tebou všichni odpočítávají posledních deset vteřin a ty se přidáš.
10.... 9.... 8.... 7.... 6.... 5.... 4.... Začneš se trochu předklánět a přepadávat dopředu. Víš, že teď nebo nikdy. 3... 2... 1.... Uděláš poslední krok. Krok do prázdna a do tmy pod sebou. Promítnou se ti všechny okamžiky, hlavně s ním. A právě poslední vzpomínka je, jak dal přednost jí před tebou a v tuto chvíli je s ní. "Šťastný nový rok Harry." zašeptáš a dopadneš na chladnou tvrdou zem. Z okolního světla se stane tma a z hluku nic nerušící ticho.
......
Ok, pokud jste dočetli až sem, moc si toho vážím, protože tahle povídka vznikla z nudy a je taková, no prostě divná :)) ale po přemlouvání kamarádek jsem jí sem přeci jenom dala a dostala jsem opět nápad na povídku, která bude už propracovanější!
Takže ještě jednou díky a komentář nebo hvězdička moc potěší :) xxx
 

11 people judged this article.

Comments

1 misice misice | 1. january 2013 at 23:36 | React

Tak to mě fakt dojalo :*.Teď nevim,jestli jsem moc dlouho civěla do monitoru,nebo jsem jen cíťa :D

2 Sárinqa Sárinqa | 1. january 2013 at 23:39 | React

[1]: Awww, děkuji ti moc!! :* A určitě cíťa Leni :D :*

3 Barunka Barunka | 2. january 2013 at 12:15 | React

Je to nádherný, ale Harry mi tohle nikdy neudělal! :D Vím, že je to ff ale ty víš,že Harryho mám nejradši! :) Ale je to vážně nádherný..;)

4 Sárinqa Sárinqa | 2. january 2013 at 15:01 | React

[3]: Barčo, já vím, ale prostě to byl nápad a příště teda napíšu s Harrym něco jiného :D
A jinak děkuju :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement