Realita? 1/3

3. february 2013 at 17:08 | *Sárinqa* |  Realita?

O odpoledku mě napadl nápad na další povídku. Protože bude trošku delší, rozdělím ji na dvě části. V téhle se dozvíte, co se stalo a v té druhé části, jak to všechno dopadne ;)
Chci jí věnovat mé kamarádce Barče, ať jí je co nejdřív líp :)
Budu moc ráda za každý komentář či hvězdičku :) Jak myslíte, že to nakonec dopadne? ;)


Pobledlá dívka byla schoulená na nepohodlné nemocniční židli. Na tváři měla krvavý šrám a ruku v sádře. Je to celkem dlouho, co vyšla z ambulance, možná pár minut, možná pár hodin. Ale na její tváři byla znatelná bolest a strach. Bolest a strach o svého přítele, o přítele, který se obětoval, aby ona mohla být v pořádku.
Lidé se jí na nemocniční chodbě vyhýbali, jen sem tam se u ní zastavila nějaká sestra, ale ona všechny ignorovala. Jako by mluvili všichni na prázdno, jako by jen hýbali rty. Po chvíli se u ní už nezastavil vůbec nikdo. Jen seděla a koukala na bílo-modro-zelenou zeď před sebou. Vzpomínala na společné chvíle s ním a co se mělo udělat jinak.
Seděla zabalená v dece, v ruce horké kakao a vedle sebe krabici kapesníčků. Dívala se na svůj oblíbený film, na jehož konci se vždy rozplakala. Nevěděla, proč nekouká na něco veselého, přeci se dnes vrací její přítel z turné. Neviděla ho přes dva měsíce, protože zrovna bylo zkouškové období a tak se nemohla dočkat, až zase ucítí jemné přítelovi rty na těch svých.
Přicházela jejich nejoblíbenější část filmu, ale i konečná scéna a ona již naplno brečela. "Jů, tuhle scénu miluju." zasmál se hlas za ní. "Já vím, škoda, že tu nej-." zarazila se uprostřed věty a prudce se otočila. Spatřila svého kluka, po kterém se jí už tolik stýskalo. "Louisi!" vyhrabala se nemotorně z deky a vrhla se mu do připravené náruče.
"Mám pro tebe překvapení, k těm tvým zkouškám." zašeptal jí tajemně do ucha a lehce se zasmál. "Za deset minut musíme jít, jestli to chceme stihnout." dodal a zvedl se z pohodlného křesla. Barunie mu dala drobný polibek na špičku a odešla do jejich společné ložnice, kde na sebe vzala své oblíbené šaty. Nikdy se moc nemalovala a dnešek nebyl výjimkou. Jen si tužkou obkreslila své modré oči, nanesla trochu řasenky, rty natřela Louisovým oblíbeným leskem a pročísla své blonďaté vlasy. Nasadila si své oblíbené balerínky a seběhla schody do předsíně, kde už na ni čekal Louis.
Procházeli se ruku v ruce letním Londýnem a Louis jí vyprávěl zážitky z turné. Třeba jak právě on vyhodil elektřinu v celém nahrávacím studiu, nebo když se představil jako Jeniffer. Smáli se tomu jako malí a byli tak šťastní, že si můžou užívat přítomnosti toho druhého. Chtěla si užívat každý okamžik jeho společnosti, neboť věděla, že kvůli dalšímu turné a začátku školy, nebudou spolu moc dlouho. Netušila ale, že by se jejich odloučení mělo uskutečnit ještě dnes.
Stavili se v jejich oblíbené kavárně, kde si objednali karamelové frappé s tím, že si ho vezmou s sebou. Jenže těsně před odchodem je zastavila skupina fanynek, která je obklíčila tak, že se nemohli dostat ven. Křičely jedna přes druhou, že nebylo téměř nic rozumět. "Počkej na mě venku." řekl Louis tak, aby ho slyšela. Barunie přikývla na souhlas a po chvíli se konečně dostala ven a napila se lahodného frappé.
"Docela by mě zajímalo, jestli je pravda, že Louis Barunie podvedl." zaslechla kousek před sebou a tak pozvedla hlavu. "Podle mě to je pravda. Fotek je na netu spoustu." řekla další. "Chudák holka, tohle si nezasloužila." řekla zase ta první a obě zmizely ve vedlejší ulici. Slzy se jí volně spustily a začaly stékat po tvářích. Přemýšlela, jestli by to Louis mohl udělat. Neviděli se přece tak dlouho. Ale nechtěla tomu uvěřit, i když v tu chvíli hrozně zuřila.
"Je to pravda? Podvedl jsi mě?" zakřičela na něj, když po nějaké době vyšel z kavárny. "Co šílíš?" zděsil se a rychle k ni přiběhl a začal mačkat v náručí. "Pojď, musíme jít, nebo to nestihneme." setřel ji slzy a propletl si s ní prsty. Nevěděla, jestli má jít s ním, nebo ne, ale nakonec se za ním rozešla.
Šli zrovna parkem, když zaslechli uši trhající skřípaní brzd. Auto na silnici vedle parku dostalo smyk a řítilo se přímo na Barunie, která šla o pár kroků napřed z důvodu, že se Louisovi rozvázala tkanička. Nebyla schopná pohybu, jen stála a koukala se na auto, jež se na ní řítilo. Těsně před nárazem auta na ní někdo skočil a odstrčil ji tak, že velký náraz pocítila jen její ruka, ale i tak dopadla na chladnou zem.
Když si uvědomila, co se stalo, rychle vstala a podívala se vedle sebe, kde bezvládně leželo Louisovo tělo. Znovu se jí podlomila kolena a ona se tak znovu ocitla na zemi. Louisovu hlavu si položila do klína a začala na něj mluvit, prosit ho, aby otevřel své studánkově modré oči. Po chvilce se tak opravdu stalo a hnědovlasý chlapec trochu zachraptěl a obě oči mírně pootevřel. "Barunie, já-." snažil se říct, ale dívka ho přerušila. "Nevysiluj se, záchranka už je na cestě a všechno bude v pořádku." vzlykala, ale snažila se to říct pevným hlasem, aby Louise uklidnila. "Musel jsem to udělat. Musíš být v pořádku." zašeptal a přivřel své oči, které opět po chvilce otevřel. Nadzvedl nepatrně hlavu a šáhl si do kapsy, ze které vytáhl drobnou krabičku a podal ji Barunie, která si jí opatrně vzala a otevřela.
V krabičce se leskl překrásný prstýnek s kamínkem a ona se s otazníky v očích zadívala na Louise. "Chtěl jsem to udělat na nějakým lepším místě, ale co se dá dělat." slabě se zasmál a pokračoval. "Barunie, prokážeš mi tu čest a vezmeš si mě?" pousmál se, ale bolest mu hned zkřivila obličej. "Ano, tisíckrát ano. Ale to tu musíš zůstat, musíš vydržet, postarají se o tebe a bude zase dobře." rozvzlykala se ještě víc. "Miluji tě." nadzvedl svou hlavu tak, aby mohl cítit ještě jeden poslední sladký polibek.

Doufám, že se vám první část líbila. Podle mě je taková divná a v té druhé se snad polepším ;)
 

10 people judged this article.

Comments

1 Barča Barča | 3. february 2013 at 17:21 | React

Sáry!!! to je božíí moc děkuju.. nádherně si mě vystihla.. umíš nádherně psát příběhy! přidej hned ten další prosííím! Mám tě ráda a děkuju ještě jednou! Vážně je to božíí!! :) jo a děkuju.. snad se brzy uzdravím :)

2 best-shows best-shows | Web | 3. february 2013 at 17:30 | React

Ahoj, miluješ seriály? Omlouvám se, že nepíši k tématu, ale na mém blogu probíhá konkurz na adminy. Takže pokud by měl/a zajám, mrkni na to :) Jinak to prosím ignoruj. Děkuji a krásný víkend přeji ;)

3 Sárinqa Sárinqa | Web | 3. february 2013 at 17:39 | React

[1]: Jsem moc ráda, že se ti to líbí a moc děkuju ;*
Další díl přidám snad co nejdřív, ale ještě není dopsaný, jak jsem ti již psala na fb :)
Taky tě mám ráda a díky za všechno ;*

4 misice misice | 4. march 2013 at 20:46 | React

Nádherné! :))

5 Sárinqa Sárinqa | Web | 4. march 2013 at 20:51 | React

[4]: Ty víš, jak mě potěšit :) děkuju:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement